Kościan – Śmigiel

Uff, pierwszy dzień pielgrzymowania za nami 🙂 78. Poznańska Piesza Pielgrzymka została oficjalnie ropoczęta w Grupie 17 Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Grzegorza Balcerka w kościele Świętego Ducha w Kościanie.

Po uroczystym błogosławieństwie sformowaliśmy szyk i ruszyliśmy z pieśnią na ustach ulicami Kościana w kierunku Śmigla. Odcinek choć krótki jest sporym wyzwaniem, gdyż dla niejednego pielgrzyma jest to niejako "wejście na obroty" (pielgrzymkowe) i rozruszanie lekko zardzewiałych przez cały rok nóg. Nasz pierwszy postój przypadł tradycyjnie w Przysiece Polskiej koło sklepu, gdzie z radością mogliśmy odpocząć w cieniu, gdyż pogoda choć nie całkiem słoneczna, to jednak wilgotność powietrza rodem z tropiku wycisnęła z nas trochę potu i dała się we znaki. Po odpoczynku ruszyliśmy już bez przystnaku w drogę do Śmigla gdzie około godziny 17 zjawiliśmy się rośpiewani w kościele Świętego Stanisława Kostki.

W tym roku pojawił się wśród nas "Radosny Reporter" (znany także jako diakon Dawid), który z mikrofonem i lekką tremą będzie krążył wokół każdego z pielgrzymów wietrząc swoją szansę na kilka słów wywiadu. Dziś nasz Radosny Reporter w sposób jak najbardziej radosny "upolował" na postoju księdza przewodnika, którego prośbami i obietnicą sowietego wynagrodzenia (w postaci ulubionej przez Dawida zimnej maślanki) przekonał do udzielenia nam krótkiego wywiadu. Oto zatem co z tego wyniknęło:

Radosny wywiad 1 (5.07)

Jutro dzień drugi, który dla wielu będzie dniem pierwszym. Sporo bowiem osób właśnie 6 lipca dołącza do nas w Śmiglu by wspólnie już w ramach jednej grupy podążać na Jasną Górę. Ktoś z was będzie? Napiszcie w komentarzu poniżej 🙂 Do zobaczenia zatem za parę godzin w Śmiglu (godz. 8:00 Msza Święta w kościele Stanisława Kostki).

Jakub Górny
Wytrwały pielgrzym podążający od 1998 roku w Grupie 17 na Jasną Górę. Fascynat technologii komputerowych, webmaster, operator i montażysta wideo, fotograf.