Zajączki – Wręczyca

Przedostatni etap za nami. Wyszliśmy rano z Zajączek obierając kurs na Krzepice. Pogoda znów nas nie rozpieszczała i przywitała chłodem i lekkim wietrzykiem. W Krzepicach na stacji tradycyjny postój gęsto zakrapiany (zapijany) kawą 🙂

Z Krzepic wejście na trasę w kierunku Kłobucka z postojem przed i w Waleńczowie (obiad przy strażnicy), potem marsz nad stawy w ww. Kłobucku gdzie w tym roku po raz pierwszy była celebrowana Msza Święta. Po mszy ruszyliśmy w kierunku Wręczycy, gdzie po raz pierwszy w tym roku na pielgrzymkowym szlaku dosięgły nas krople deszczu. Na szczęscie nie wyrządziły nam większej szkody i cali i zdrowi dotarliśmy ze śpiewem na ustach i radością w sercach do kościoła parafialnego we Wręczycy Wielkiej. Jutro ostatni odcinek, ostatnia prosta… A potem już tylko wzruszenie i łzy radości przed obliczem tej, której zawierzamy nas i nasze intencje niesione w pielgrzymkowych plecakach.

Diakonus Dawidos, czyli Radosny Reporter zarejestrował tegoroczny hit w Grupie 17. Oto dzieło zespołu "Szalone":

Radosny wywiad 1 (14.07)

Jakub Górny
Wytrwały pielgrzym podążający od 1998 roku w Grupie 17 na Jasną Górę. Fascynat technologii komputerowych, webmaster, operator i montażysta wideo, fotograf.