Mokrsko – Zajączki

Po wczorajszym dłuuugim odcinku do Mokrska dziś rano wystartowaliśmy wypoczęci i ze świeżymi siłami ok 7:30 spod kościoła. W porannym chłodzie i rosie maszerowaliśmy do lasu za Wróblewem by móc spotkać się tam na wspólnej Mszy Świętej koncelebrowanej.

Osobiście nieco zaskoczyło mnie podziękowanie od księdza kapelana Tomasza Kulki, który z imienia i nazwiska podziękował mi za film promujacy PPP oraz stronę internetową 😀 Było to dla mnie bardzo miłe i budujące. Po mszy ruszyliśmy w 10-cio kilometrową trasę przez las do Gany na obiad. Wyszliśmy pierwsi niosąc Pana Jezusa w monstrancji i adorując go po drodze. W Ganie rzuciliśmy się wygłodniali na flaczki i kapuśniak rodem z Pudliszek 🙂 Po obiedzie marsz do Rudnik i wyjście na szybką trasę do Zajączek. Dotarliśmy tu mimo chłodu (15 stopni) i powoli siąpiącego deszczu.

Dawid z dyktafonem zarejestrował zdaje się rozmowę z ludźmi, którzy nieco później do nas dotarli i idą z nami dopiero od kilku dni. Oto efekt jego pracy:

Radosny wywiad 1 (13.07)

Radosny wywiad 2 (13.07)

Na koniec ważna informacja i prośba dla wszystkich planujących przyjazd do Wręczycy i wspólne z nami wejście na Jasną Górę – jeżeli posiadacie, to weźcie białe koszulki z logo Grupy 17 lub po prostu białe koszulki. Niech tego dnia nasze wspólne pielgrzymie zjednoczenie obejmie także strój 🙂

Jakub Górny
Wytrwały pielgrzym podążający od 1998 roku w Grupie 17 na Jasną Górę. Fascynat technologii komputerowych, webmaster, operator i montażysta wideo, fotograf.